Bob odpovídá
Jméno: Lenka
Přidáno: 02.04.2012
Kategorie: Přírodní medicína, Shiatsu
Téma: Půst

Otázka:
Dobrý den, při návštěvě u Vás jste mi doporučil držet kroupový půst a po přečtení návodu na vašich stránkách mi není několik věcí jasných. 1. jaký obsah má šálek 2. jak vařit kroupy tolik hodin bez míchání protože vzhledm k jejich konzistenci se mi už po dvou hodinách začali připalovat 3. jestli uvedené množství krup je na celou dobu půstu 4. jestli se kaše má jíst jen pokud mám hlad nebo nějaké množství v pravidelných intervalech Děkuji za odpověď a přeji hezký den Lenka

Odpověď:

Dobrý den Lenko,

máte pochvalu, že o mých doporučeních přemýšlíte a nestydíte se zeptat na nejasnosti. Hovořili jsme o tom, že před přechodem na novou a správnější přírodní životosprávu je velmi vhodné vyčistit si stará depozita starých tuků, toxinů a vůbec všelijakých fujtajblíků ve střevech a ostatních tělních úložištích. Užívání sladkovodní řasy Chlorelly a zrovna tak popíjení malého množství šťávy vylisované z mladých výhonků ječmene bude po navrhovaném půstu nesrovnatelně účinnější a efektivnější. Odpovědi na vaše čtyři otázky jsou tyto:

  1. 1.Obsah vašeho šálku se neuvádí v mililitrech, ale v tom, jaký šálek jste si oblíbila, jaký vám vyhovuje. Jiný šálek má vaše dítě, jiný máte vy a jiný (nejspíše půllitr) má váš manžel. Mluvíme-li tedy o šálku, máme na mysli právě ten váš šálek.
  2. 2.Kvalitní kroupy propláchněte studenou vodou, nechte je hodinu namáčet, vodu slijte a pak je v nové studené (nejlépe pramenité či studánkové) vodě nechte namáčet přes noc. Vařte je se špetičkou soli zcela bez míchání, abyste neporušila energie jin a jang. To platí pro všechny obiloviny i luštěniny. Nepřipálí se, pokud je budete připravovat tak zvaným mírovým způsobem, tedy na mírném ohni. Žádný spěch. Dvě hodiny (i méně) zcela jistě postačí. Důležité je právě to namáčení.
  3. 3.Uvedené množství není na celou dobu půstu. Záleží přece na tom, kolik času chcete svému organismu poskytnout na základní, dobrou nebo perfektní očistu.
  4. 4.Během tohoto zdravotního půstu se do jídla samozřejmě nikdy nenuťte, ani se nenechte spoutat nějakými časovými intervaly. Správnější je (po vzoru všech svobodných zdravých živočichů v přírodě) najíst se tehdy, když vnímáte pocit hladu. Zde bych chtěl upozornit, že hlad je často jenom přestrojená žízeň. Tím chci říci, abyste ani při půstu nezapomínala na správný pitný režim. Nelze říci, že je správné denně vypít dva, tři nebo čtyři litry nápojů. To samozřejmě záleží na mnoha okolnostech (věk, tělesná aktivita, typ zaměstnání, jídelníček…). Vaše moč ať má barvu světlého piva. Je-li světlejší, zbytečně zatěžujete ledviny a vyplavujete potřebné minerály. Je-li moč tmavší, koledujete si o zbytečné problémy urogenitálního systému. Asi nejznámější jsou ledvinové a močové kameny. Nejvhodnějším nápojem je pramenitá voda, případně slabý zelený čaj.

Během půstu neužívejte žádné potravinové doplňky, ba dokonce ani Chlorellu. Tělo si má pěkně odpočinout. Nemá být nuceno vyrábět ze zelené krve rostlin (z chlorofylu) červenou krev nás živočichů (hemoglobin).

Zato hned po ukončení půstu můžete se zobáním Chlorelly s velkou výhodou začít. Nová energie, nové minerály a nové vitaminy budou přicházet do krásně vyzdobeného čistého organismu. Výsledek vás mile překvapí.

Bob Dvořák