Bob odpovídá
Jméno: Jana
Přidáno: 07.08.2012
Kategorie: Přírodní medicína, Shiatsu
Téma: Instatní pokrmy

Otázka:
Dobry den preji, mily Bobe, koupila jsem si instant Misosuppe, ktera mi velmi chutna. Piji kazdy den jeden salek. Je to v poradku.? Dekuji a tesim se na odpoved. Jana

Odpověď:

Dobrý den Jano.

Ano, máte pochvalu. Teplá zeleninová polévka ochucené sójovou pastou Miso (zdrojem živých enzymů) je obzvláště k snídani rozhodně lepší než cokoli studeného z chladničky. Miso polévka je také jistě lepší než polévka s ble ble masoxem z kafilérie. Instantní polévky bez obsahu chemických glutamátů (zvláště glutaman sodný) jsou dobrým řešením pro zaměstnané lidi, kteří nemají čas na dlouhé přípravy. Je skvělým pokrmem pro studenty, manažery a lidi na cestách. Ale je to jenom alternativa. Vám bych pro opravdové zdraví a vitalitu raději doporučil poctivou zeleninovou polévku z čerstvé zeleniny a čerstvého Misa. Pokud opravdu nemáte čas na čerstvé jídlo, k instantním náhražkám si vždy dopřejte nějaký kvalitní potravinový doplněk. Velmi pohodlné je sezobnout pár malých tabletek řasy Chlorella. Do hotové polévky si nasekejte čerstvou zelenou petrželku, pažitku nebo čerstvou zelenou cibulku (cibulovou nať), naklíčenou vojtěšku, naklíčené fazolky mungo či tak zvanou zelenou hořčici (naklíčená hořčičná semínka). Miso polévka je základním pokrmem Japonců i Číňanů. A ti jsou celý den safraportsky vitální a čilí. Trpěliví a při tom úžasně výkonní.

Velmi vhodným nápojem je šťáva z mladého zeleného ječmene, ale pozor, abyste neplatila podvodníkům. Opravdu kvalitní šťáva neobsahuje žádnou vlákninu. Mnozí loupežní obchodníci nabízí tak zvanou ječmennou šťávu a dokonce se chlubí, že obsahuje tolik a tolik vlákniny. No, to vlastně za nemalý peníz kupujete šťávu s bezcennou sušenou ječmennou slámou. Kvalitní šťáva žádnou vlákninu neobsahuje.

Bob Dvořák