Bob odpovídá
Jméno: Irena
Přidáno: 03.02.2015
Kategorie: Těhotenství a kojení
Téma: Kojení a užívání chlorelly

Otázka:
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám 10-ti měsíční holčičku, kterou stále kojím. Dočetla jsem se o účincích zeleného ječmenu a chlorelly. Chtěla bych vědět, zda je mohu začít používat i když kojím a předtím jsem je ještě nepoužívala. Taky bych se chtěla zeptat co lépe používat zda ječmen nebo chlorellu nebo je možná kombinace a v jakém poměru a jak dlouho. Jsem po operaci žlučníku v období šestinedělí, kdy mi podráždili slinivku a od té doby mám problémy s trávením. Taky se mi vyskytuje bolestivá vyrážka na hlavě, které se nemohu zbavit už několik let, nepomohly léky ani antibiotika. Proto bych chtěla zkusit něco přírodního, co by mi pomohlo. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda existuje něco, co vyčistí tělo od rentgenového záření. Ve svém životě jsem byla mnohokrát rentgenována i teď při operaci žlučníku a chtěla bych tělo nějak vyčistit, aby se později nevyskytly nějaké následky. Prosím o radu zda mi něco pomůže a zda to lze při kojení bez problému používat (když jsem ještě nic takového nebrala), aby se škodliviny nedostaly do mateřského mléka. Děkuji za odpověď. Irena

Odpověď:

Dobrý den Ireno.

Děkuji za důvěru.

Vidím, že už jste některé odpovědi z naší Poradny četla a rozumíte jim. Chválím. Chlorella Pura i šťáva z mladého zeleného ječmene jsou 100% čisté produkty z čisté přírody. Při dodržování doporučeného dávkování se nemusíte obávat nějakých negativních vedlejších účinků. Hlavně se nesnažte být super dokonalá super maminka a nezačněte zdravé přírodní potravinové doplňky chroupat po hrstech. Vůbec není pravda, že čím víc – tím líp. Tohle snad tvrdí jen pan Harpagon, strýček Skrblík a ziskuchtiví prodejci. Síla přírodních prostředků je v pravidelném užívání, aby se tělo mohlo spolehnout, že bude mít relativně pravidelnou dodávku potřebných minerálů, vitaminů, sacharidů, bílkovin, biologicky aktivních enzymů, vlákniny a dalších užitečných nutrientů. U Chlorelly navíc nejde jen o dodávku hodných látek do organismu, ale současně také o odvod fujtajblíků z organismu ven. To je neméně důležité.

Nebojte se s hezky pomalým náběhem začít užívat Chlorella Pura. Asi po týdnu už budete na doporučených dávkách 3x denně 3-5 piditabletek. Ty si můžete podle vlastní potřeby snížit nebo zvýšit, ale nepřehánět. Zhruba po 1-2 měsících pravidelného užívání Chlorella Pura, nebo až se vám zřetelně zlepší problém na hlavě, můžete k řasám postupně přidávat zelený ječmen. Kdybyste se na zelenou šťávu vrhla teď, obávám se, že jin šťáva by vám způsobila sice žádoucí, ale přece jen příliš intenzivní eliminaci. To by se projevilo tak rychlým čištěním, že by to každý (právem) vyhodnotil jako zhoršení vašeho problému na hlavě.

Kojte dál. Chlorella a později i ječmen vám budou pomáhat. Tito „Zelení doktoři“ jsou přece na naší straně. Vždy je moudré držet se doporučeného dávkování. Vzájemná kombinace nejen, že nevadí, ale je výhodou. Mluvíme o tak zvaném synergickém působení.

Kvůli přehlednosti naší Poradny vám na druhou otázku odpovím zvlášť.

Bob Dvořák