slide-co-je-chlorella1

imageblok1

slide-co-je-chlorella2

Pěstování a výroba

chlorella_pestovani_1Díky jedinečné reprodukční schopnosti Chlorelly je možné biomasu sklízet už za 7 - 10 dnů. Aby ale dosáhla optimální kvality, musí mít při pěstování dostatečnou intenzitu a dobu slunečního záření. Toho v našem zeměpisném pásmu nelze dosáhnout.

Správně dozrálá řasa se dále zpracovává. Nejdříve se mechanicky odstřeďuje a zahušťuje. Pak následuje klíčový proces: narušení buněčných stěn Chlorelly, aby mohl být výživově hodnotný buněčný obsah beze zbytku využit i oslabeným lidským organismem. (Chybou by bylo úplné odstranění stěny, neboť by obsah vytekl a zbyla by jen „slupka“). K velmi precizní úpravě buněčné stěny se používá technologie Dyno-mill.
 

Takto ošetřená řasa je šetrně sušena při nízkých teplotách, aby nedošlo k narušení biologické hodnoty výsledného produktu. Výsledkem je jemný, smaragdově zelený pudr, z něhož se vyrábí tablety, a to pouhým stlačením, bez použití jakýchkoli chemických příměsí, barviv, ochucovadel a konzervačních látek. Užívání Chlorelly má celosvětově vzestupnou tendenci a zvyšující se prodeje u nás i na Slovensku jsou toho důkazem. Ale pozor, vypěstovat opravdu kvalitní a dobře vyzrálé řasy bez jakékoli kontaminace, je poměrně složité a ne každý výrobce to umí.


Dodavatel

chlorella_pestovani_2Naším dodavatelem a zároveň předním výrobcem suroviny sladkovodní řasy Chlorella je společnost s dlouholetou tradicí, patřící mezi světovou špičku v tomto oboru. Investuje značné částky do výzkumu, má vlastní vývojové centrum a laboratoře. Řasu pěstuje a dále zpracovává v přírodním prostředí centrálního Taiwanu, kde není žádný chemický průmysl, což znamená dokonale čistou vodu, čistý vzduch a 350 dní jasného slunečního svitu. Významným odběratelem produktů našeho dodavatele je také Japonsko - a japonský zákazník je velmi náročný v otázce kvality. Kontrola jakosti na všech stupních pěstování i zpracování je proto na nejvyšší úrovni. Na produkci Chlorelly získala firma v roce 1998 certifikát ISO 9002. Měsíční produkce dosahuje 45 až 50 tun sušené Chlorelly a 90 % produkce je určeno na export, především na velmi náročné trhy do Japonska, Německa či USA. 

Chlorellu nakupujeme od této společnosti přímo a jsme výhradní distributor pro Českou republiku a Slovensko. Každou zásilku řasy zasíláme na rozbory do Zdravotního ústavu v Hradci Králové a teprve takto otestovanou řasu, která je naprosto v pořádku, prodáváme zákazníkům. Budete-li Chlorellu kupovat v originálních neporušených obalech s naším firemním logem, máte zaručenu špičkovou kvalitu a účinnost. A také velmi příznivou cenu – kde nejsou žádní subdodavatelé, žádné mezičlánky, žádná zbytečná administrativa, ani žádné zbytečné náklady.

O kvalitě Chlorelly a její využitelnosti pro lidský organismus není pochyb. Zbývá tedy, abychom ji pravidelně užívali a budovali si dobrou kondici celého organismu a vysokou úroveň obranyschopnosti.