Bob odpovídá
Jméno: Petra
Přidáno: 04.11.2013
Kategorie: Kožní problémy
Téma: Afty

Otázka:
Přeji hezký a pohodový den :-), obracím se na Vás s prosbičkou o radu. Trpím na afty - už od dětství. Není snad měsíc,kdy by se mi v puse nějaký neobjevil a někdy i více najednou. Chtěla bych vyzkoušet chlorellu.Chtěla bych se informovat, zda stačí samotná chlorella nebo mám k tomu případně zkusit ještě něco jiného.... Moc děkuji za Vaší odpověď a pomoc. :-) Petra

Odpověď:

Dobrý den Petro.

Jin afta jsou projevem nadměrné konzumace potravin typu jin a/nebo nedostatku zdravého jang. V nejhorším případě současně nadbytek jin a současně nedostatek jang. Jakákoli léčba třeba i zázračnými pilulkami, kapičkami a mastičkami je neúčinná, dokud si v útrobách nevyrovnáte správné poměry jin/jang.

Zelený ječmen je pro vás přímo nevhodný, protože to je jangu zbavené jin (z jang hmoty vylisovaná jin šťáva). Zelený ječmen je vynikající pro toho, kdo naopak potřebuje přidat zdravé jin. Například pro chlapy, kteří holdují masu, uzeninám, tvrdým sýrům, studenému pivu, cigaretám…

Chlorella Pura je pro vás určitě vhodnější, protože je malá, kulatá, pevná, kompaktní, velmi odolná, prostě jang. Navíc zásadotvorná, což je pro afty hrob.

Abych odpověděl přímo na vaši otázku: Samotná Chlorella určitě nestačí. Afty z vás leze nadměrný jin. Když se vám podaří z jídelníčku extrémní jin vyloučit (nebo alespoň výrazně omezit), máte vyhráno a Chlorella má „volné ruce“ pro svou práci.

Určitě si pořádně pročtěte povídání o problémech v ústech, které jsem na své stránky umístil nejen pro vás. Pokud se poněkud ztrácíte v pojmech jin/jang (na kterých stojí základy japonské medicíny), neostýchejte se mi ozvat.

Bob Dvořák