Bob odpovídá
Jméno: Ester
Přidáno: 29.08.2013
Kategorie: Nemoci orgánů
Téma: Odebraná slezina a zelené potraviny

Otázka:
Dobrý den, zajímá mne, zda spirujlina prospěje mladému člověku, který po úrazu přišel o slezinu. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den Ester.

Na prvním místě bych v tomto případě volil Chlorellu. Proč? Protože po úraze a po operaci, která se jistě neobešla bez anestézie a mnoha chemie před i po operaci, je vhodné organismus nejprve očistit od mnoha nežádoucích chemických depozit. Na to je Chlorella kadet. Ve zdravé výživě si navíc kupte malé sušené dřevokazné houbičky Shiitake nebo Maitake. Upravujte mu je na všechny způsoby, které znáte, včetně čaje, polévky, pomazánky, omáčky. Chlorella 3x denně 3-6 piditabletek, nebo lépe (pokud má čas) 5x denně 3 piditabletky, aby byla stále v krvi. K tomu občas ty houbičky a dohromady bude v krátké době čistý.

Soudím, že zhruba po 2-3 týdnech má opravdový smysl začít užívat i Spirulinu, která by měla přijít do relativně čistého. Spirulina, jak známo, vydatně pomáhá budovat svalovou hmotu, včetně uspíšení regenerace zdravých i poškozených tkání.

Pro jistotu se poraďte s ošetřujícím lékařem. Vážnou kontraindikací je fakt, že tito naši „zelení doktoři“ obsahují vitamin K. Ten bohužel inhibuje účinky léků na ředění krve typu warfarin.

Avšak: pokud pacient může konzumovat běžnou zelenou zeleninu, může také zobat Chlorella a Spirulinu.

Pacientovi s tímto problémem doporučuji věnovat zvýšenou pozornost sladkostem, avšak pouze přírodním. Obchody se zdravou výživou mají sladkostí dost, přednost mají sladkosti makrobiotické kvality. Hlavně se vyhýbat bílému rafinovanému cukru. Nebude-li muset slinivka břišní produkovat zbytečně moc inzulinu, pacient se bude lepšit mnohem rychleji a trvaleji.

Bob Dvořák