Bob odpovídá
Jméno: Jitka
Přidáno: 27.07.2012
Kategorie: Krevní a žilní problémy
Téma: Křečové žíly

Otázka:
Dobrý den, v posledni dobe si prijdu docela unavena, asi se hlasi jarni unava a tak jsem si zakoupila i jecmen a 1x denne si lzicku-dve dam. Chutna mi to a rychlou energii to fakt dodava. Mam ale problem s krecovymi zilami (vystouple, fialovo cervene zily) a premyslim, jestli mi popijeni jecmene jejich stav nemuze zhorsovat? Vim, ze jste kdesi uvadel, ze ne na vsechna onemocneni je jecmen vhodny, protoze na rozdil od chlorely je JIN. Je pravda, ze kdybych vynechala jinovou stravu - sladkosti (hlavne jim kvalitni horkou cokoladu a snad v malem mnozstvi:)) a syrove ovoce (cca 1 jablko denne + trocha syrove zelenina k hlavnimu jidlu), tak bych si mozna jecmen mohla doprat bez problemu?!

Odpověď:

Dobrý den.

Chválím vás, že pročítáte Poradnu, přemýšlíte o informacích a berete si poučení. Ano, je pravda, že Chlorella (malá, pevná, kulatá) je spíše jang specifikum a ječmenná šťáva (jang vlákniny zbavená jin mladá šťáva) je spíše jin specifikum. Jin je výraz pro stoupavou expandující uvolňující energii. Proto šťávy doporučujeme spíše pro uvolnění horních partií těla, ke kterým nohy jistě nepatří. Nebudete-li to s popíjením ječmenné šťávy silně přehánět, což vám zdravý rozum a peněženka nedovolí, nemusíte se bát. U přírodních potravinových doplňků nejde o jednorázové množství, ale o určitou pravidelnost, byť v malých množstvích. Ta báječná energie za to určitě stojí.

Jang Chlorella je pro vaše dolní končetiny jistě vhodnější. Zdravé jin vám jistě neškodí. Avšak místo nezdravých průmyslových jin fujtajblíků do svého jídelníčku raději zařaďte kvalitní jang pohanku. Pohanka jak známo obsahuje pro správný tonus žil veledůležitý bioflavoid zvaný rutin. Nejen na talíř, ale také ve formě teplých pohankových obkladů přímo na postižené místo. Přesný postup si vyžádejte zde.

Bob Dvořák