Bob odpovídá
Jméno: Jana
Přidáno: 07.08.2012
Kategorie: Krevní a žilní problémy
Téma: Nadváha

Otázka:
Dobrý den byla mi prokázáná leidenská mutace v homozygotní konstituci, prodělala jsem zánět žil a následně i trombozu hlavní stehenní žíly. Nyní už neředí krev warfarínem ale noha bývá stále nateklá a někdy bolestivá. Chtěla jsem se zeptat jaké můžu praktikovat cvičení na zhubnutí, chtěla jsem vyzkoušet vibrační plošinu ale byla mi lékařem zakázána , tak bych chtěla znát na čem nebo co můžu dělat abych mohla zhubnout. Děkuji za odpověd

Odpověď:

Dobrý den Jano.

Panu lékaři se ani nedivím, že vám zakázal něco pro vás tak nevhodného. Nedoporučuji vám ani kondiční běhání, snad jedině s výjimkou tak zvané „indiánské chůze“, což je střídání chvilku lehký běh, chvilku svěží chůze. Ovšem jedině na měkkém lesním povrchu a ne na asfaltu. A navíc v kvalitní sportovní obuvi; žádné vietnamské „adiďaš“ se čtyřmi proužky a ujištěním, že čím víc proužků, tím víc adiďaš.

Vhodným pohybem pro vás je plavání a blbnutí ve vodě, případně jízda na kole.

Z jídelníčku urychleně vyškrtněte bílý rafinovaný cukr a všechny mlsy, kde je obsažen. Příliš vám okyseluje krev. Sladkou chuť ale potřebujete. V obchodech se zdravou výživou si nakupte sladkosti makrobiotické kvality a nesířené křížaly (jablka, hrušky, meruňky, rozinky…).

Nemusíte se nadměrně omezovat v jídle, ale jedno se, prosím, naučte velmi poctivě: Naučte se parkovat příbor! Naložte si do úst sousto a odložte příbor. rostě ho zaparkujte. Celou dobu, než budete mít zcela prázdná ústa, musíte mít prázdné ruce. Příbor (nebo chleba, či cokoli) smíte vzít do ruky, až máte ústa zcela prázdná. Jde o to, abyste se naučila správně každé sousto rozžvýkat a proslinit. Vaše sliny jsou velmi důležité, proto během jídla nezapíjejte. Trochu napít se můžete před jídlem, ale při jídle si jenom ředíte trávicí šťávy. Žaludek a střeva potřebují sliny a vlastní trávicí šťávy, kyseliny a enzymy, ne nějaké nápoje z obchoďáku. Napít se smíte až 10 minut po jídle. Jsou to maličkosti, ale při troše poctivosti uvidíte rychlý výsledek.

Pokud již opravu warfarin neužíváte, můžete si konečně dovolit pro vás veledůležitou terapii chlorofylem. Tu jste dosud praktikovat nemohla. Nyní ať máte na každém talíři dostatek zeleniny kořenové a hlavně listové a naťové. Potřebujete silnou zdravou krev. Jedině krev se jako nejlepší lék dostane do všech koutečků vašeho těla.

Jak jistě víte, u vás je to běh na dlouhou trať. Moje rada je tato: Registrujte se (s tím vám snadno pomohu) a se slevou 30% nakupujte kvalitní sladkovodní řasu Chlorella. Postačí pouhý jeden gram 3 - 4 krát denně. Řasa musí být stále v krevním oběhu. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Bob Dvořák