Bob odpovídá
Jméno: Veronika
Přidáno: 09.12.2013
Kategorie: Krevní a žilní problémy
Téma: Srážlivost krve

Otázka:
Dobry den, rada bych se Vas zeptala zda mohu uzivat chlorellu s diagnozou autoimunitni trombocytoza?Spatnou srazlivost krve mi zjistili v tehotenstvi, vse okolo podle krevniho obrazu je v poradku. Jsem mesic a pul po porodu, hodnoty trombocitu se pohybuji mezi 40-60000. Zadnou lecbu zatim predepsanou nemam v tehotenstvi kortikoidy..... Piju dvakrat dene zeleny jecmen, ale nevim jestli mohu i chlorellu a popripade v jakem mnozstvi. Dekuji moc za odpoved.

Odpověď:

Dobrý den Veroniko.

Kdybyste trpěla nadměrnou srážlivostí krve a ředila ji warfarinem, už by se mi ježily chlupy na hlavě. Ale v tomto případě nevidím důvod, proč Chlorellu neužívat. Pokud pociťujete nadměrnou únavu, vhodnější by pro vás byla Spirulina Pura. S Chlorellou ji můžete bez problému kombinovat, dávkování samozřejmě přizpůsobit. Buď jeden den to, druhý ono, nebo od každého současně jen polovinu. Nehledejte v tom žádnou složitost.

Je vidět, že jste dobrá maminka, když si chcete věci ověřit. Chválím! Abych vás uklidnil:

Pokud vám ošetřující lékař nezakázal zelené listové a naťové potraviny, s klidným svědomím můžete zobat i řasy. Jak mořské, tak i sladkovodní.

Bob Dvořák