Bob odpovídá
Jméno: Jana
Přidáno: 10.02.2014
Kategorie: Krevní a žilní problémy
Téma: Zvýšené červené krvinky

Otázka:
Dobrý den, při odběrech krve mi byly zjištěny zvýšené hodnoty erytrocytů ( 5,75 ). Beru asi půl roku chlorellu. Jelikož jsem již v období menopauzy a četla jsem, že v této době má být zvýšená opatrnost při braní této řasy - z důvodu možnosti zvýšení počtu červených krvinek ( chlorella podle složení obsahuje velké množství železa ), ráda bych se zeptala na Váš názor. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den Jano.

Máte pravdu, že Chlorella obsahuje velké množství železa. Ale současně s železem obsahuje také ostatní málo důležité, hodně důležité i veledůležité minerály, a to v přirozeně vyvážených hladinách, takže to není jako při užívání pilulek z lékárny. Nehrozí předávkování. Přesněji řečeno – předávkovat Chlorellou se můžete celkem snadno, ale díky obsahu vlákniny se ve střevech nějaké enormní množství neudrží. Lapidárně řečeno, dřív, než se řasami stačíte předávkovat, tak se vám zrychlí krok a vy se zkrátka po… podivíte, jak rychle se vaše střeva brání předávkování.

Ale vážně. Dodržujte doporučované dávkování 3x denně 3-5 piditabletek Chlorella Pura a nemusíte se ničeho bát.

Vychytávka: Chcete-li v tomto období života podpořit svůj organismus přírodním způsobem co možná nejlépe – a stále za stejný peníz jako doposud, doporučuji užívat jen poloviční dávky Chlorella Pura a doplňovat je poloviční doporučovanou dávkou Spirulina Pura. Chlorella a Spirulina totiž pracují synergicky. To znamená, že jejich pozitivní vlastnosti se nesčítají, ale násobí.

Období menopauzy je náročnější na tvorbu potřebných hormonů. Nejen nedostatečnou, ale často hlavně nadměrnou. Tato kombinace řas vám do jisté míry pomůže udržovat hodnoty ve správných mezích. Přesto pro váš klid doporučuji pravidelnou kontrolu u vašeho lékaře, protože řasy nejsou všemocné a hormony se někdy mohou plašit i přes blahodárné (ale přece jen slabé přírodní) účinky řas.

Bob Dvořák