Bob odpovídá
Jméno: jana
Přidáno: 28.02.2014
Kategorie: Krevní a žilní problémy
Téma: Zvýšená hladina erytrocytů

Otázka:
Dobrý den, při nedávných odběrech mi byla zjištěna zvýšená hladina erytrocytů ( 5,75 ). Užívám chlorellu asi půl roku. Jsem v období menopauzy. Nedávno jsem se dočetla, že je v tomto období potřeba zvláštní opatrnosti při braní této řasy a to z důvodu obsahu velkého množství železa, které by se mohlo v těle ukládat. Chtěla bych se zeptat zda je možné, že při braní chlorelly mohlo dojít k tomuto zvýšení hladiny erytrocytů. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den Jano.

Máte dobré informace, avšak mícháte dohromady dvě věci, které k sobě nepatří. Je pravda, že při zvýšené hladině erytrocytů (například při menopauze) není vhodné užívat velké dávky železa, které by se mohlo v těle ukládat. Takové umělé formy železa ostatně nejsou vhodné nikdy. Nejen, že se mohou na nevhodných místech ukládat, ale také mohou „vyhánět“ jiné minerály.

Rovněž je pravda, že Chlorella Pura obsahuje slušné množství železa. Něco zcela jiného je však užívání minerálů z chemických laboratoří a něco jiného formou čistých přírodních potravinových doplňků včetně sladkovodních i mořských řas. S minerály z těchto čistě přírodních zdrojů tělo umí pracovat a není třeba se obávat předávkování. Samozřejmě pod podmínkou, že alespoň přibližně budete dodržovat doporučované dávkování a nenecháte se zblbnout některými ziskuchtivými dealery, kteří své zboží vychvalují až do nebe a radí ho baštit na hrsti. Ostatně – zkuste řasy hodně přehánět. Brzy se po… podivíte, jak rychle pracují vaše střeva, abyste se nemohla předávkovat.

Bob Dvořák