Bob odpovídá
Jméno: Michaela
Přidáno: 20.02.2012
Kategorie: Trávení, detoxikace, zažívání
Téma: Ileus

Otázka:
Dobrý den,ráda bych zakoupila zelený ječmen a možná i nějaký další produkt z Vašeho seznamu - je toho hodně,tak zatím zkoumám,co všechno bych potřebovala :-) Možná byste mi při této příležitosti mohl poradit čím začít - chlorelu raději asi ne,měla jsem před 8 lety ileus - je mi 40 let a jsem dva roky pro prodělané borelioze - sice přeléčené,ale myslím,že spoustu problémů co teď mám mi způsobuje pořád - zažívací problémy,ale hlavně strašná únava (přitom jsem v domácnosti s tříletým dítětem),spavost,beru antidepresiva - jsem bez nálady na cokoli,natož na "partnerský" život :-) Rádi bychom se pokusili ještě i miminko,takže chci vysadit antidepresiva - sice se to prý může brát i v těhotenství,ale to bych nechtěla - takže přestat brát léky,pročistit organismus a uvést se do stavu,abych početí a ev.těhotenství zvládla...ten zelený ječmen mně celkem oslovil,ale těch přípravků máte tolik...:-) :-) díky za odpověď,Michaela Severová

Odpověď:

Dobrý den Michaelo.

Ileus neboli neprůchodnost střev (tenkého nebo i tlustého) je opravdu velmi závažný zdravotní problém. Avšak pokud byl vyléčen již před osmi lety, nevidím důvod, proč byste nemohla užívat něco tak zdraví a zvláště střevům prospěšného, jako je sladkovodní řasa Chlorella. Ta se naopak postará o zlepšení transportu potravy vašimi střevy. Bude-li užívána v doporučených dávkách a samozřejmě vždy dobře zapitá, pomůže vám udržovat nejen dobrou průchodnost střev, ale také odpovídající konzistenci stolice.

Samozřejmě vám blahopřeji k dobrému rozhodnutí mít ještě miminko. Dobrých lidí není nikdy dost. Souhlasím s vámi, že před otěhotněním byste se měla nejprve dobře pročistit. Co jiného vám v tom lépe pomůže, než Chlorella, přírodní jemný „kartáček“ na střeva?

O případném vysazení antidepresiv se předem dohodněte s lékařem, který vám je nasadil. Nejsem jejich příznivcem, protože ve skutečnosti umožňují oddalovat skutečné řešení problému. Ale ten, kdo vám je předepsal, měl jistě dobrý důvod. Pokud tento důvod pominul (posoudí lékař!), jsem první, kdo doporučuje ukončit jejich užívání.

Zcela s vámi souhlasím v tom, že pravidelné užívání doporučovaných dávek zeleného ječmenu je pro vás v této situaci nejen vhodné, ale dokonce nutné. Už jen pro obsah biologicky aktivních enzymů, které vás poměrně brzy zbaví vaší únavy a nadměrné spavosti. Užívání těchto potravinových doplňků nijak nekoliduje s nutností užívat antidepresiva. Výjimkou je snad jen to, že vám ošetřující lékař zakázal pojídat zelené listové a naťové zeleniny. V opačném případě jsou naše „léky ze zelené lékárny“ zcela bezpečné.

Protože jde o miminko, navrhuji vaši osobní návštěvu v mé ordinaci, abychom se na váš aktuální stav mohli podívat opravdu důkladně.

Bob Dvořák