Bob odpovídá
Jméno: Lenka
Přidáno: 07.11.2012
Kategorie: Trávení, detoxikace, zažívání
Téma: Zažívání

Otázka:
Dobrý den, Bobe, chtěla bych Vás poprosit o radu. Nikdy jsem nemívala problémy se zažíváním, nadýmáním, mohla jsem jíst úplně cokoliv. Před časem jsem začala mít problémy s nadýmáním a to takové, že mě někdy bolelo břicho již ráno, ještě předtím, než jsem vůbec něco snědla. Nebo mě bolelo břicho klidně 4-5 dnů v kuse. Lékař mě poslal na Sono, vyšetření žaludku, Kolonoskopii, ale mimo malé podráždění v žaludku vůbec nic nenašli. Po kolonoskopii mi problémy na chvíli přestaly, ale pak se zase objevily. Sice ne v takové míře, ale stejně je to velmi nepříjemné, když vás několik dnů bolí břicho. Napadá Vás, co by to mohlo být? Snad nějací paraziti, červi? Mnohokrát děkuji.

Odpověď:

Dobrý den Lenko.

V Japonsku se tomuto jevu říká syndrom odpadkového koše. Celou dobu do něj házím odpad a vždycky to bylo v pořádku. Ale najednou, bez jakékoli příčiny, všechno padá okolo koše, nic v něm nezůstane. Těmi odpadky to být nemůže, už je tam házím dlouho a nikdy žádný problém nebyl. Jak je to možné?

Odpověď uklizečky: Je to tím, že koš se naplnil. Teď už bude všechno padat okolo koše. Proto:

Doporučuji přesně to, co by udělala vaše moudrá babička, protože ji to naučila její moudrá maminka a babička. My jsme na to z pohodlnosti a rozežranosti už dávno zapomněli, ale věřte, že to funguje všude po celém světě, ve všech etnických skupinách a ve všech náboženstvích. Ano, odhadujete správně: je třeba vyprázdnit koš. Doporučuji vám půst. Sama sobě si naordinujte zdravotní očistný odlehčující půst a máte vyhráno. Pod pojmem půst nerozumím tvrdou hladovku. To vůbec ne. Podrobnosti najdete na mých stránkách.

Smysluplný půst by měl trvat alespoň tři celé dny; když vydržíte pět, tím lépe. Máte zřejmě překyselené útroby. Týden trvá, než agresivním vnitřním prostředím spálené zarudlé střevní klky dorostou do plné velikosti a jsou zase nádherně růžové. A než se mezi klky obnoví zdravá střevní mikroflóra.

Po půstu začněte opatrně jako malé dítě: napřed teplé zeleninové polévky, pak nějakou kašičku a postupný přechod na pevnou stravu. Ne, že se celou dobu budete těšit na smažák s vlašákem a ledovou kolu!

Správné poměry mezi jednotlivými kmeny střevních bakterií, kvasinek a plísní vám pomůže nastolit sójový sýr Natto a rozhodně také pravidelné zobání zelené řasy Chlorella.

Přírodní léčivkou číslo jedna na komplex žaludek-slezina-slinivka je malá hutná dýně Hokkaido ve všech možných kuchyňských úpravách. Je oranžová nebo zelená.

Pokud již během správného půstu a hned po něm nepocítíte výrazné zlepšení, nebo lépe definitivní odeznění problému, objednejte se ke mně do ordinace a podíváme se problému na zoubek podrobně. Ujišťuji vás, že nyní se trápíte celkem zbytečně. Pomoc je docela snadná.

Bob Dvořák