Bob odpovídá
Jméno: Iris
Přidáno: 11.11.2013
Kategorie: Trávení, detoxikace, zažívání
Téma: Problémy po dobrání antibiotik

Otázka:
Dobrý den, necelé dva měsíce užívám chlorelu a ječmen.V současné době chlorela 3x4 a ječmen 3xkáv.lžička.Mimo jiné projevy detoxikace,které jsou celkem známé,mi po využití antibiotik ,které trvá od 8.4. mám pořád při jídle pocit sladké chuti,jako by jídlo bylo trochu oslazené.Mimo to mám při jídle nevařené potravy pocit jakoby na boční straně jazyka nebyly chuťová centra. To hlavní je,na co jsem antibiotika vlastně brala.Bolelo mě v krku,jako bych polykala žiletky,ale hnisavá ložiska nebyla.Po dobrání antibiotik hned druhý den mi začaly bolet uzliny na krku,příslušná celá půlka hlavy,ucho a čelištní kloub u ucha.Protože to byla dosti silná bolest,doporučili mi v lékárně homeopatika-výborná,začala zabírat pomalu ten den.Ale ty popisované pocity přetrvávají stále. Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den Iris.

Chválím vás za Chlorellu a ječmen. Děláte to přesně správně, možná jen při současném užívání zbytečně vysoké dávkování. Ale po dobu přetrvávání problému je to v pořádku.

Do problému s užíváním ATB se pouštět nebudu. Lepší vysvětlení a informace dostanete od lékaře, který vám je předepsal. Zjevně se díky ne zcela vhodným ATB některé (ozdravné) pochody v organismu potlačily a pak propukly s dvojnásobnou silou. Těžko na dálku soudit.

Váš problém je velký nadbytek (Jitsu) energie v horní části těla (bolesti) a proto nedostatek (Kyo) energie ve spodní části těla (slabé, unavené a/nebo dokonce, ó hrůzo, studené nohy).

Dáte-li mi možnost osobního kontaktu a vyšetření, zřejmě vám řeknu, že váš komplex žaludek – slezina – slinivka musí z nějakého důvodu pracovat mnohem usilovněji, než je zdrávo. Odtud pocit sladké chuti v ústech a nesprávné vyhodnocování chutí na jazyku. Taková a podobná konstatování nejsou žádné hrdinství. To si snadno vyčte kdekterý „léčitel“ z knížek. Důležité je objevit a kompenzovat (nikoli zastírat!) příčinu vašich obtíží.

Dokud vás osobně neuvidím v ordinaci, alespoň tato obecná doporučení:

  1. 1.Dokud nemáte teplá chodidla, žádné jídlo! Napřed si chodidla aktivně prohřejte.
  2. 2.Celou dobu u jídla seďte! Jen špatná hospodyňka musí od jídla vstávat a „posluhovat“ ostatním, navíc zdravým lidem.
  3. 3.Při jídle nesmíte mít nohy křížem. Dovolte, aby energie z jídla mohla sestupovat dolů do nohou. Jinak se bude (formou bolesti) držet nahoře, což nechcete.
  4. 4.Soustřeďte se na dokonalé rozžvýkání každého jednoho sousta.
  5. 5. Žádné zapíjení! Žaludek potřebuje vaše sliny, ne nápoje. Neřeďte mu trávicí šťávy
  6. 6.Než se příště rozhodnete pro ATB, konzultujte to s jiným (dalším) lékařem.