Bob odpovídá
Jméno: Dara
Přidáno: 06.05.2014
Kategorie: Trávení, detoxikace, zažívání
Téma: Dieta podle krevních skupin

Otázka:
Dobrý den, chci se zeptat, zda máte nějaké zkušenosti nebo informace o dietě dle krevní skupiny. Je mi 25let a snažím se shubnout, mám nadváhu 10kg. Zkoušela jsem různé diety i cvičení, ale nic nezabírá. Slyšela jsem od kamarádky, že ji zkusila a shubla během 2 měsíců 8kg. Nejsem si ale jistá, zda tomu věřím, že je trávení a metabolismus člověka ovlivěno krevní skupinou, proto se ptám na odborný názor lékáře, zda je to pravda? Děkuji moc.

Odpověď:

Dobrý den Daro.

Je mnoho zaručených diet a prostředků, jak zhubnout rychle a bez velkých potíží. Kdyby z nich trochu fungovala alespoň jediná setina, nebyli bychom národem tlouštíků.

Je mi líto, ale vaše krevní skupina vás příliš nepředurčuje k výběru určitých potravin. Není to tak dlouho, co lidstvo ví o nějakých krevních skupinách. Vždycky se objeví nějaký zajímavý hit. Jeho nadšení stoupenci postupně ztrácí zájem a hit upadá v zapomnění. Osobně jsem vůči těmto novinkám a hitům poněkud skeptický. Pestrá a vyvážená strava a přirozený zdravý životní styl mi připadají jako tradiční stálice. Krevní skupiny bych nechal badatelům a řídil bych se zdravým selským rozumem.

Dobře víme, že příčinou naší nadváhy není to, že jsme zanedbávali potřeby naší krevní skupiny. Víme, že zanedbáváme jiné, mnohem podstatnější věci: aktivní pohyb v přírodě na čerstvém vzduchu, dobré osobní vztahy s přáteli (SMS nestačí!), kvalitní sex, radostné smýšlení a pravidelné spalování adrenalinu. Nezávisle na tom, jakou máme krevní skupinu, naše krev se musí především aktivně točit a pravidelně okysličovat.

Bob Dvořák