Bob odpovídá
Jméno: Zvýýšené hodnoty ASLO
Přidáno: 04.11.2013
Kategorie: Děti
Téma: Magda

Otázka:
Dobrý den, mám dotaz, který se týká mého dvanáctiletého syna. Přibližně půl roku má zvýšené ASLO. Zatím se nepodařilo lékařům zjistit příčinu. Na ORL je vše v pořádku. Na listopad je objednán na revmatologii. Syn (kromě toho, že v květnu byl na operaci kyčlí - coxa vara adolescentinum) se cítí dobře. Můžete poradit, z čeho zvýšené ASLO (811) může být, příp. co dělat pro snížení? Taky jsem četla, že je na to dobrý zelený ječmen? Moc děkuji. Magda

Odpověď:

Dobrý den Magdo.

ASLO není choroba. Aslo je vlastně hladina protilátek. Zvýšená hodnota ASLO neukazuje na příčinu. Je to „jen“ reakce těla na nějakou příčinu. Tou příčinou je zlobivý bacil. Ale ani tento zlobivý bacil není skutečnou příčinou. Každý bacil a každý fujtajblík jenom zneužívá momentální slabosti naší imunity. Chodí okolo a číhá. Kdo má silnou imunitu, dokáže se hravě ubránit. Kdo si imunitu oslabí, nemá sílu, aby bacila bacil. Bacil se mu dostane na kobylku a je zle. Proto tvrdím, že příčinou není zlobivý bacil, ale to, že jsme si nesprávným způsobem života a stravy oslabili schopnost se bacilům ubránit. Bacily jsou všude, ale podlehnou jim jen ti, kteří se oslabili.

Podle moderní medicíny je příčinou zvýšené hodnoty ASLO (zvýšeného množství protilátek) streptokoková infekce. Náš organismus, když zjistí, že sliznice selhaly a propustily streptokoka dovnitř, začne celkem inteligentně tvořit protilátky. Na imunitním systému je, aby to správně korigoval. Potíž je v tom, že streptokoky se oblečou do vojenských maskáčů a imunitě se v zaměřovači dalekohledu jeví velmi podobně, jako buňky naší vlastní tělesné tkáně. Streptokoky se snaží vypadat třeba jako buňky našeho srdce, našich ledvin, pouzder našich kloubů… To je od nich vysloveně sprosté, protože naše vlastní imunita se nesoustředí jenom na zlobivé streptokoky, ale omylem napadá i buňky našeho srdíčka, ledvin, kloubů… A máme tu autoimunitní onemocnění, kdy náš vlastní imunitní systém střílí do vlastních řad a ničí naše vlastní tkáně.

V tomto případě opravdu doporučuji nepohrdat antibiotiky. Kdybych mohl synka vidět a vyšetřit osobně, bylo by hned jasnější, co mu přebývá a co mu naopak schází. Japonská tradiční medicína sice neumí pojmenovat jednotlivé kuličky streptokoků, ale zato dobře chápe principy, příčiny a následky.

Původní příčinou byla oslabená imunita, nyní hrozí (podle zvýšených hodnot ASLO) naopak nadměrná činnost imunity, navíc i do vlastních řad. Velmi dobré výsledky mám s tonizací

imunomodulačního bodu GV 14. Klidně i moxováním. Máte-li ve svém okolí nějakého odborníka, s bodem GV 14 začněte nejdřív.

V případě, že příčina je jang, o čemž silně pochybuji, jin zelený ječmen synkovi pomůže. Rozhodně mu pomůže přes noc namočený a do měkka uvařený ječmen v celých zrnech. Odhaduji, že spíše mu bude užitečná Chlorella Pura, protože je to významný jang čistič. Ale přesnější postup na cestě ke zdraví mohu určit až v ordinaci v RK, nebo v Praze. Nabízím své skromné služby. Ozvěte se.

Bob Dvořák