Baobab – osvěží a dodá vám vitamíny

slide5

Baobab je mimořádný africký strom, který roste až 1000 let a v obvodu kmenu dosahuje více než 20m. Jeho plody jsou 10-20cm velké zelené bobule, které mají uvnitř velká semena potažené práškem, který má výtečnou, jemně štiplavou, sladkou chuť s nádechem karamelu. Tento prášek je po staletí v Africe konzumován pro jeho nutriční hodnoty.

Stromy baobabu, ze kterého se Baobab – ovocný prášek vyrábí, rostou v Senegalu. Plody jsou sklízeny místními, kteří si tímto způsobem vydělávají na základní životní potřeby pro přežití.


Přínos pro organismus

Baobab je velmi silný antioxidant, nechybí mu ani esenciální minerály a další velice cenné látky. Vyniká také svým obsahem vlákniny, která je několikanásobně vyšší oproti jablkům. Nejvíce vlákniny v baobabu tvoří pektin, který je zodpovědný nejen za nízký cholesterol, ale i za regulaci střev a bezproblémové vyprazdňování. Obsahuje také velké množství vápníku – dokonce více než mléko. Také hořčíku, železa a draslíku obsahuje více než obvyklé ovoce či zelenina, které můžeme najít na pultech obchodů.