KONTAKTY

Chlorella centrum s.r.o.
Příkopy 901
51741 Kostelec nad Orlicí
tel: +420 608 552 217
fax: +420 494 323 336
napište nám

NOVINKY

arr3Chlorella versus Spirulina POTŘEBUJE DNEŠNÍ ČLOVĚK ŘASY? Než odpovím, podíváme se, jaké řasy vlastně známe a co od nich... arr3Čím více, tím lépe? Čím více, tím lépe? Často teď slyšíme o obratných dealerech, kteří své zázračné zboží...

Články
Co je Chlorella?

Chlorella je zelená mikroskopická řasa, která roste ve sladké i slané vodě. Existuje již přes tři biliony let a je to zřejmě jedna z prvních a nejjednodušších forem života na naší planetě. 

Název chlorella vznikl spojením slova „chlor“, což znamená řecky zelený, a slova „ella“, což v latině znamená malý. Svojí fotosyntetickou schopností, která je několikanásobně vyšší než u jiných rostlin, produkuje přibližně 38 krát více bílkovin než sójové boby a 55 krát více než rýže. Existují více druhů chlorelly, ovšem Chlorella pyrenoidosa obsažená v našich tabletách a kosmetice je na živiny nejbohatší. V Japonsku byla dokonce zkoumána jako možný zdroj živin v období nedostatku potravin po skončení 2. světové války.

Chlorella obsahuje kompletní bílkoviny, všechny vitamíny skupiny B, vitamín C, vitamín E, minerály (zinek a železo), esenciální mastné kyseliny, bílkoviny, nukleové kyseliny, chlorofyl a obrovské spektrum dalších účinných látek. Obsahuje tedy všechny důležité živiny, které lidské tělo potřebuje.

Účinky a přínosy

Co nám Chlorella přináší?

 • Má nejvyšší koncentraci chlorofylu v rostlinném světě (3-5%). Listová zelenina obsahuje obvykle méně než půl procenta.
 • Proto se používá při léčbě pacientů s Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou.
 • Obsahuje všech osm esenciálních aminokyselin, které jsou v rostlinné říši zřídka k nalezení a které jsou velmi důležité pro zdravou funkci mozku. Je proto vhodná k obohacení vegetariánských jídelníčků.
 • Reguluje hladinu cukru v krvi a snižuje chuť na sladké. Zamezuje proto pocitům vyčerpání a nedostatku energie.
 • Pomáhá odstraňovat těžké kovy z těla, které se nahromadily v důsledku požití průmyslově vyráběných potravin (rtuť, kadmium, arsen, olovo, polychlorované bifenyly a další kontaminanty).
 • Je velmi užitečná při detoxikaci rtuti v těle, která se může vylučovat ze starých amalgámových zubních výplní.
 • Je bohatá na antioxidanty.
 • Je přirozeně alkalicky vyvážená, tzn. vyrovnává překyselení organismu, ke kterému může dojít v důsledku nevhodného složení jídelníčku.
 • Obsahuje všechny známé vitaminy skupiny B, včetně vitamínu B12, který se v rostlinách téměř nikdy nevyskytuje. To je další důvod, proč by měla být Chlorella zařazena do výživy vegetariánů.
 • Vitamíny jsou zde přítomny v přírodní formě, nejsou průmyslově vyráběny jako u jiných doplňků stravy.
 • Nelze se jí předávkovat.
 • Svým obsahem vápníku a hořčíku přispívá ke správnému vývoji kostí a pomáhá předcházet osteoporóze.
 • Podporuje zdravou střevní mikroflóru – tzv. "přátelské" bakterie v trávicím traktu, které vás ochrání před nemocemi a pomáhají při trávení.
 • Je jediným zdrojem CGF (Chlorella růstový faktor), který podporuje obnovu buněk bez nepříznivých vedlejších účinků, jejichž nedostatek vede k předčasnému stárnutí organismu a oslabení imunity. Tyto kyseliny jsou zodpovědné za obnovu buněk a jejich růst.
 • Chlorella obsahuje významné množství mastných kyselin , které dokáží vyčistit tepny, což je jeden z důvodů, proč je Chlorella tak účinná při snižování hladiny cholesterolu a v prevenci aterosklerózy. Zlepšuje elasticitu srdce a zvyšuje ochranu cévního systému.
Dávkování a nutriční obsah

Chlorella není lék, který by se musel užívat v naprosto přesných časových intervalech, na druhé straně efekt přináší právě pravidelné užívání. Pro případ nemoci nebo zvýšené zátěže se doporučuje 10 g Chlorelly denně, udržovací dávka je poloviční.

Dlouhodobě se osvědčilo podávání 15 tablet Chlorelly denně, rozdělených do tří porcí (5 tablet před snídaní, 5 před obědem a 5 před večeří). Když zapomenete a následně si vezmete dvojitou nebo i trojitou dávku, nic se neděje, Chlorellou se nelze předávkovat. Protože jde o vodní řasu, je důležité ji zapít dostatečným množstvím vody. Není úplně vhodné užívat Chlorellu před spaním, je to vydatný zdroj energie, který působí podobně jako kofein.

Chlorellu přidávejte do svého jídelníčku postupně a sledujte stolici. Dávku Chlorelly pomalu navyšujte až na optimální dávku. Pokud se dočasně objeví mírný průjem, zvyšovaní dávky přerušte a pokračujte až po úpravě stavu.

Někteří citlivější lidé, kteří mají v těle větší množství nahromaděných toxinů, mohou mít zpočátku užívání drobné potíže. Ty se dostavují v důsledku příliš rychlé a razantní detoxikace v podobě přechodné nevolnosti, svědění pokožky, průjmu a bolestí hlavy. Při výskytu těchto obtíží proto doporučujeme upravit dávkování na 2-4 tablety denně až do jejich odeznění.

Co náš výrobek CHLORELLA PURA obsahuje? Výhradně 100 % biomasy z Chlorelly pyrenoidosy bez jakýchkoliv přidaných látek jako jsou např. konzervanty nebo pojidla.

Uvedené množství odpovídá na 100 g tablet.

Obsah účinných látek:

Energie  2 487 kJ    Minerály: mg % *DDD   Vitamíny mg % *DDD
CGF 25%   Vápník 320 mg 1,2   B1 1,78 mg  4,9
Bílkoviny 69,2 g    Hořčík 300 mg     B2 5,51 mg  11,8
Sacharidy  13,2 g   Železo 67,5 mg 14,5   B6 3, 71 mg 7,9
Tuky 6,3 g    Zinek 3,44 mg 0,1   B12 0,028 mg  3,4
Vláknina 1,2 g   Měď 0,621 mg 0,2   C 6,5 mg  0,2
      Mangan 6,05 mg 9,1   E 8,02 mg  3
      Sodík 80 mg     Betakaroten 6,05 mg 24,6
      Fosfor 1420 mg  6,1        
      Draslík 940 mg  1,4        

Obsah účinných látek (ve 100g):

Váha jedné tablety je 200 mg.

* DDD – doporučená denní dávka ve 3g
3g = denní dávka
Analýza ze dne 12. 1. 2011
Vzhledem k tomu, že CHLORELLA PURA je 100% přírodní produkt, může obsah vitamínů a minerálů v závislosti na aktuálních klimatických podmínkách mírně kolísat.  

Pěstování a výroba

Díky jedinečné reprodukční schopnosti Chlorelly je možné biomasu sklízet už za 7 - 10 dnů. Aby ale dosáhla optimální kvality, musí mít při pěstování dostatečnou intenzitu a dobu slunečního záření. Toho v našem zeměpisném pásmu nelze dosáhnout.

Správně dozrálá řasa se dále zpracovává. Nejdříve se mechanicky odstřeďuje a zahušťuje. Pak následuje klíčový proces: narušení buněčných stěn Chlorelly, aby mohl být výživově hodnotný buněčný obsah beze zbytku využit i oslabeným lidským organismem. (Chybou by bylo úplné odstranění stěny, neboť by obsah vytekl a zbyla by jen „slupka“). K velmi precizní úpravě buněčné stěny se používá technologie Dyno-mill.
 

Takto ošetřená řasa je šetrně sušena při nízkých teplotách, aby nedošlo k narušení biologické hodnoty výsledného produktu. Výsledkem je jemný, smaragdově zelený pudr, z něhož se vyrábí tablety, a to pouhým stlačením, bez použití jakýchkoli chemických příměsí, barviv, ochucovadel a konzervačních látek. Užívání Chlorelly má celosvětově vzestupnou tendenci a zvyšující se prodeje u nás i na Slovensku jsou toho důkazem. Ale pozor, vypěstovat opravdu kvalitní a dobře vyzrálé řasy bez jakékoli kontaminace, je poměrně složité a ne každý výrobce to umí.

Dodavatel

Naším dodavatelem a zároveň předním výrobcem suroviny sladkovodní řasy Chlorella je společnost s dlouholetou tradicí, patřící mezi světovou špičku v tomto oboru. Investuje značné částky do výzkumu, má vlastní vývojové centrum a laboratoře. Řasu pěstuje a dále zpracovává v přírodním prostředí centrálního Taiwanu, kde není žádný chemický průmysl, což znamená dokonale čistou vodu, čistý vzduch a 350 dní jasného slunečního svitu. Významným odběratelem produktů našeho dodavatele je také Japonsko - a japonský zákazník je velmi náročný v otázce kvality. Kontrola jakosti na všech stupních pěstování i zpracování je proto na nejvyšší úrovni. Na produkci Chlorelly získala firma v roce 1998 certifikát ISO 9002. Měsíční produkce dosahuje 45 až 50 tun sušené Chlorelly a 90 % produkce je určeno na export, především na velmi náročné trhy do Japonska, Německa či USA. 

Chlorellu nakupujeme od této společnosti přímo a jsme výhradní distributor pro Českou republiku a Slovensko. Každou zásilku řasy zasíláme na rozbory do Zdravotního ústavu v Hradci Králové a teprve takto otestovanou řasu, která je naprosto v pořádku, prodáváme zákazníkům. Budete-li Chlorellu kupovat v originálních neporušených obalech s naším firemním logem, máte zaručenu špičkovou kvalitu a účinnost. A také velmi příznivou cenu – kde nejsou žádní subdodavatelé, žádné mezičlánky, žádná zbytečná administrativa, ani žádné zbytečné náklady.

O kvalitě Chlorelly a její využitelnosti pro lidský organismus není pochyb. Zbývá tedy, abychom ji pravidelně užívali a budovali si dobrou kondici celého organismu a vysokou úroveň obranyschopnosti.