Bob odpovídá
Jméno: Eva
Přidáno: 01.02.2013
Kategorie: Ostatní dotazy
Téma: Chlorella a ostatní léky

Otázka:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli můžu používat chlorellu a zelený ječměn v případě, že užívám denně léky: vysoký tlak, cholesterol, CAVINTON (mám 7 roků po operaci výdutě na cévě v mozku), LAMICTAL (po léčení alkoholu). Jako potíže, na které léky nemám jsou křečové žíly, obezita). Moje dcera se zetěm výše uvedené zelené produkty používají a jsou moc spokojen, tak bych chtěla to začít používat. Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den Evo.

Chválím vás, že jste se dala na lepší cestu a zodpovědnost za své zdraví berete konečně vážně. Zcela přírodní a 100% čistá mikrořasa Chlorella Pura a zrovna tak čistá vylisovaná zelená šťáva z mladých výhonků ječmene nejsou jako chemická léčiva a antibiotika, k jejichž užívání musíme přistupovat velmi zodpovědně. Chlorella, Spirulina, mladý ječmen a mnoho dalších „zelených doktorů“ našeho zdraví a vitality jsou pouhými doplňky stravy. Kdo má stravu v pořádku, je to pro něj vítaný doplněk. Kdo je na jídlo uspěchaný lajdák, tyto doplňky jsou mu nutností a jakousi záchranou. Avšak nikoli spásou. Proto:

Po dohodě se zkušeným dietologem upravte nejzákladnější základy své životosprávy. O to účinnější pak bude pravidelné užívání Chlorelly, Spiruliny, mladého ječmene, čerstvé cibulové natě, kadeřavé petrželky, kvašeného zelíčka, špenátu a podobně.

Přírodní potravinové doplňky se v drtivé většině s ostatními léky snášejí velmi dobře. Pokud tomu tak není, je povinností lékaře vás na tuto skutečnost upozornit. Další upozornění musí být součástí příbalového letáčku. Pokud vám lékaři (z důvodu nutnosti užívání vašich léků) nezakázali konzumaci zelených listových a naťových zelenin, můžete bez obav užívat i řasy a naklíčená semena, včetně mladého ječmene.

Přeji vám, aby to vaše počáteční rozhodnutí a nadšení vydrželo až do návratu k plnému zdraví.

Bob Dvořák