Bob odpovídá
Jméno:
Přidáno: 13.02.2013
Kategorie: Ostatní dotazy
Téma: Zvětšené břicho

Otázka:
Dobrý den, děkuji za objednání manžela. Určitě přijede. Jestli mohu ještě já poprosit o radu. Jsem staršího vydání, je mi 46let. Na břiše mi roste něco jako tukový polštář a musím uznat,že mi začíná vadit při pohybu.Zajímavé je, že mi to loni narostlo v horní části pod žebry k pupku a teprve letos se to rozšiřuje i pod pupek.Takže už nemám pas, ale váha přitom zůstává roky stejná.Takové břicho mi nezůstalo ani před 6ti lety po porodu.Je pravda že mi asi začíná menopauza, ale taky se mi zvýšil tlak.Ten se asi zvyšuje s věkem.Nejde mi pod 130/80, častějí dolní nad 90, ale doktor nic neříkal, tak to je asi v normě. Blbý je to, že se mi tím tlakem zhoršil tinitus, ale s tím nic nenadělám. U něj jsem měla 150/87. Četla jsem, že kdo má větší obvod pasu má vyšší tlak a šanci na cévní a srdeční potíže, což máme v rodině a tak bych proti tomu potřebovala něco dělat. No a jak tak pročítávám Vaše stránky, napadlo mě zkusit ředkev s mrkví k uvolnění hluboko uloženého tuku.Na poprvé jsem na sobě nic nepozorovala i když jsem se docela bála té reakce, kterou tam popisujete. Možná jsem to neudělala úplně dobře, nebo se mnou jen tak něco nehne. A ještě mě napadlo vyzkoušet na tu horní čás břicha zázvorový obklad, ale to bych se Vás chtěla zeptat, jestli je to na břicho vhodné, abych si něco nepřivodila. Celkově nejsem silná. Mám při 175 cm 79kg, ale to břicho mi vadí. Asi máte takovýchto dotazů spousty, tak bych se ani nedivila, kdybyste mi neodepsal, ale jestli je to ve vašich silách a poradíte mi, budu moc ráda. A jestli Vám popisuji svoje problémy zbytečně a jste odborník na jiné problémy, tak se předem omlouvám. Mějte se hezky a děkuji. Máte velmi zajímavé webové stránky. Hezký víkend přeji

Odpověď:

Dobrý den.

Pokud vás lékař pozorně vyšetřil a „nic neříkal“, buď je to ignorant, nebo to skutečně není nic nebezpečného. Kdo to ale rozsoudí? Doporučuji vyhledat odborníka na specializovaném pracovišti ve slušné nemocnici. Jedině tak budete mít klid.

Osobně se domnívám, že menopauza by mohla hrát určitou roli, ale ne zas tak výraznou, jak popisujete. Vím jistě, že vaše hypertenze má přímou souvislost s tinitem a společným pachatelem jsou ne příliš průchodné ledviny. Podle tradiční japonské medicíny Shiatsu víme, že výstupním otvorem ledvin jsou uši (uši jsou dvě a mají tvar jako dvě ledviny. Z nějakého důvodu přepracované, přeplněné (částečně ucpané a slábnoucí) ledviny vypouštějí páru ušima. Až se vaše ledviny pročistí, nebude třeba zvýšený tlak na protlačení filtrované krve.

Dokud si nebudete jistá, jakého původu je zvětšení objemu vašeho břicha, zázvorový obklad vám nemohu doporučit. Ve třech procentech případů se může stát, že silné lokální prohřátí a prokrvení může vyživit a podpořit růst něčeho, co vůbec nechceme. Proto se určitě nechte řádně vyšetřit nikoli pohmatem od hodného obvoďáka, ale pořádně v nemocnici. Pokud je příčinou opravdu jen akumulace tuku a městnání krve, zázvorové obklady budou dělat zázraky.

Na rozptýlení stagnací cholesterolu, usazenin tuku a hlenu a všeho, co má cirkulovat, ale necirkuluje, na to jsou zázvorové obklady opravdu jedinečné.

Domnívám se, že nejlepším přírodním lékem pro vás je silice ze zelených natí cibule. Prostě si do truhlíku na parapetu okna napíchejte kilo cibule a každý den zalijte sklenicí vody. Hustý zelený prales je vašim lékem. Do polévky, na chleba, do pomazánky… Tuto lahůdku můžete prokládat zelenou šťávou vylisovanou z mladého ječmene. Stačí množství doporučené na obalu, netřeba to přehánět. Jde o to, abyste v krvi měla stálý přísun biologicky aktivních enzymů, vitaminů a minerálů, které organismus potřebuje, aby fungoval tak, jak má.

Nutnost radostného aktivního pohybu připomínat nemusím. Zvláště vhodné je důkladné protahování, dobře procítěné dlouhé zívání a hlavně žádné zadržování pšouků. Dobré výsledky přináší pravidelné „sranda plavání“. Blbnutí ve vodě až do zadýchání. Zvláště plavat „na znak“. Prostě rozhýbat veškeré stagnace.

Ve své ordinaci na Institutu celostní medicíny v Praze i v Oblastní nemocnici Rychnov nad Kněžnou mám speciální mučidla, na kterých vám (bezbolestně a dokonce příjemně) stagnace uvedu do pohybu.

Bob Dvořák