Bob odpovídá
Jméno: Jana
Přidáno: 09.12.2013
Kategorie: Ostatní dotazy
Téma: Citlivost na světlo

Otázka:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli chlorella a ječmen mohou pomoci při citlivosti na světlo. Příbuzný roky pracoval spíš v noci a jeho oči se tím staly citlivé na světlo a při ostrém světle nebo slunci ho oči bolí. Lékař si myslí, že tento stav je trvalý, případně se může zhoršovat. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den Jano.

Kdyby byla pravda to, co si myslíte, pak by světlocitlivostí trpěli všichni havíři a všichni staří fotografové (včetně mě). Jako profesionální fotograf jsem v temné fotokomoře trávil předlouhé hodiny. Oči mám v pořádku. Ale nepiju kávu ani alkohol a nedráždím svá játra.

Zvýšená světlocitlivost je jasným projevem nikoli nedostatečné, ale nadměrné energie v játrech. Oči jsou výstupním otvorem jater. Všimněte si, že dnešní mládež má čapky s velkými kšilty a tmavé brýle. Mají podrážděná játra kolovými nápoji, kořením, alkoholem, množstvím prášků…

Má-li váš příbuzný tuhé trapézové svaly a malou pružnost mezi prvním a druhým metatarzálem na obou nohách, je to důkaz mého tvrzení. Vycházím z poznatků tradiční japonské medicíny a Shiatsu.

Není třeba léčit oči, ale játra. Je to problém nadbytku, nikoli nedostatku. Je třeba uvolnit z jater nahromaděnou energii. Vypustit natlakovaný papiňák. Máte-li ve svém okolí zkušeného Shiatsu terapeuta, určitě vyhledejte jeho služby. Nebo se mi ozvěte. Váš příbuzný trpí zcela zbytečně.

Chlorella Pura a ječmen mohou působit pouze podpůrně, ale samy o sobě problém nevyřeší, jen budou zmírňovat projevy. To nestačí. Je třeba zapracovat na játrech.

Dobrým přírodním prostředkem je ostropestřec mariánský. Rozhodně doporučuji i přírodně kvašenou zeleninu zvanou pickles. Veledůležitým lékem je pláč. A rozhodně i schopnost vyjadřovat své emoce. Nedržet to v sobě.

Bob Dvořák