KONTAKTY

Chlorella centrum s.r.o.
Příkopy 901
51741 Kostelec nad Orlicí
tel: +420 608 552 217
fax: +420 494 323 336
napište nám

NOVINKY

arr3Chlorella versus Spirulina POTŘEBUJE DNEŠNÍ ČLOVĚK ŘASY? Než odpovím, podíváme se, jaké řasy vlastně známe a co od nich... arr3Čím více, tím lépe? Čím více, tím lépe? Často teď slyšíme o obratných dealerech, kteří své zázračné zboží...

Čím více, tím lépe?

Čím více, tím lépe?

Často teď slyšíme o obratných dealerech, kteří své zázračné zboží vychvalují až do nebe. Hlavním smyslem jejich počínání jsou vysoké zisky. Chápu. Doba je zlá a je třeba se snažit. Ale když se tyto nekalé praktiky začaly objevovat i v tak zvaném byznysu se zdravím, je spravedlivé připojit i názor odborníka, profesionálního výživáře.

Vím o speciálním „školení“, kde se důvěřiví (a často také nemocní) lidé dozvídají, že aby Chlorella správně účinkovala, je třeba každý den spolykat 40 (slovy čtyřicet!) tabletek. I více. Prý – dokud stolice není zelená, Chlorelly ještě není dost. Kupujte, lidičky, kupujte!

Co na to odborník, který naštěstí není závislý na výši obratu?

Jako všechny bajky, i tato je postavena na základu, který je pravdivý. Ano, Chlorella je opravdu vysoce účinný přírodní potravinový doplněk a jako takový jistě podporuje naše samouzdravovací pochody a znatelně urychluje naši cestu zpět ke zdraví. Velká síla mořských i sladkovodních řas (včetně Chlorelly a Spiruliny) je při relativně pravidelném užívání v prevenci. V jejich schopnosti nastolit a udržovat správné poměry minerálů, vitamínů, aminokyselin, enzymů, hormonů, kyselin a zásad…, při správném dávkování také jin a jang. A je to tady: při správném dávkování.

Každý rozumí tomu, že jablka či mrkev jsou sice zdravé potraviny přímo z přírody, ale není dobré se jimi cpát. Nic se nemá přehánět. Všeho moc škodí. Na každém obalu je (dokonce ze zákona) povinně uvedeno přesné složení a doporučené dávkování. To samozřejmě podléhá přísným pravidlům. Na obalu Chlorella Pura čteme: Doporučené dávkování: 3x denně 4 - 6 tabletek. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Údaj vychází z lékařsky ověřeného faktu, že lidský organismus je schopen jednorázově vstřebat a využít maximálně 1 g (slovy jeden gram) optimálně zpracované (tedy dezintegrované) řasy Chlorella pyrenoidosa. Jeden gram, to je pět malých tabletek. Jestliže dokážu jednorázově využít pět tabletek řasy, nevidím důvod spolykat najednou 40 tabletek. Leda, že by někdo chtěl, abych rodinné balení Chlorella Pura na půl roku nakupoval každý měsíc.

Prohlašuji, že je zbytečné (a drahé) polykat Chlorellu v takto nepřiměřeném množství. Nejde přece o jednorázový útok na střeva, ale o dlouhodobé blahodárné působení na celý organismus. Proto je nejlepší celkovou doporučenou denní dávku tři gramy rozdělit na 4 až 6 piditabletek ráno, 4 až 6 piditabletek v poledne a 4 až 6 piditabletek večer, vždy půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle. To aby se řasa nemíchala s ostatními dobrotami a naše útroby mohly vytvořit speciální trávicí šťávy konkrétně pro Chlorellu.

Někdy Chlorellu (či Spirulinu) vynechám, jindy, pro dobrý pocit, si vezmu víc. Zvláště, když mě čeká hodně náročný den.

Kvalitně pěstovaná a dobře zpracovaná (dezintegrovaná) Chlorella optimálně pomáhá při pravidelném užívání již v množství 3x denně 1 gram. Naopak, mizerná laciná kvalita (s vynecháním technologicky dosti drahé dezintegrace) člověku příliš neprospěje ani při několikanásobně přehnaném dávkování. Špatně upravená Chlorella (s tvrdými „nerozlousknutými“ slupkami) je totiž pro člověka nestravitelná. Častý je argument ziskuchtivých dealerů, že vysoké dávkování řas s vysokým procentem vlákniny dobře čistí střeva. To jistě. A ještě lépe čistí naše peněženky. Kdo si chce čistit střeva vysokým dávkováním, doporučuji koupit si za pár korun tašku jablek, hrušek, třešní, mrkve… Tam je vlákniny mnohem víc.

Takže – rozum do hrsti. Neplaťme víc, než je potřeba. Nenechme se manipulovat finančními žraloky (termín k nám přišel z USA) a důvěřujme doporučením pěstitelů, zpracovatelů a přímých distributorů. Tradiční česká firma Chlorella centrum s.r.o. je spolehlivým garantem nejvyšší kvality a seriózních informací již od 90. let minulého století. V případě pochybností nebo otázek ke konkrétnímu zdravotnímu stavu vám její odborníci rádi pomohou.

Bob Dvořák